Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяГвіздець

Гвіздець

ГвіздецьЦе містечко, яке нині є лише селом у Городенківському районі, відоме з 1373 року. Протягом 1520-1531 років Гвіздець належав молдавським господарям, а 1540 року дістав від Сигізмунда І Старого магдебурзьке право. На жаль, ні опису, ні малюнку тогочасного гвіздецького герба або печатки донині не збереглося.

Найдавніші відомості про наявність у містечка геральдичних відзнак датуються досить пізньою добою - XVIII століттям. На той час Гвіздцем володів литовський княжий рід Пузин, походження яких вважалося спільним із родиною князів Огінських. Гербом роду Пузин була одна з відмін родового герба Огінських, відома під назвою "Огінець". У XVIII столітті Пузини надали цей герб і своїй гвіздецькій маєтності. Опис цієї відзнаки зберігся в реєстрі Ф.Ковалишина 1897 року: "На блакитному тлі червона обозова брама, а над нею срібний хрест, верхній промінь якого розділений на два вигнуті всередину гострі кінці".

Пізніше австрійська влада, зробивши Гвіздець спочатку повітовим містом Коломийської округи, а у XIX столітті - містечком Коломийського повіту, очевидно, підтвердила цей герб, оскільки в реєстрі Ковалишина він подається як діючий, однак у містечковому діловодстві "Огінець" популярності чомусь не набув, і волосне правління протягом XIX століття постійно вживало печатку з зображенням крайового герба Галицького намісництва.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України