Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяГороденка

Городенка

ГороденкаДобою заснування цього міста на Покутті вважається середина XII століття, однак, очевидно, на той час воно було досить незначною оселею, оскільки навіть таке джерело, як Галицьке-Волинський літопис, не містить про нього відомостей. Після загарбання Прикарпаття королівською Польщею Городенка опиняється у складі Коломийського повіту Галицької землі, а згодом стає маєтністю графів Потоцьких.

Магдебурзьке право місто одержало досить пізно - 1668 року, від короля Яна-Казимира. Гербом його, як і частиною герба Станіславова, тоді стала родова відзнака Потоцьких "Пилява" з зображенням срібного семикутного хреста на блакитному тлі. Г.Г.Штрель свого часу відзначав: "На старій печатці Городенки містився самий герб графів Потоцьких".

За часів австрійського панування герб Городенки, що стала тоді повітовим містом Коломийської округи, зазнав змін. Його урядовий опис тепер виглядав так: "Щит розколений. У першій його частині герб Галицький, у другій герб графів Потоцьких: на блакитному тлі срібний трираменний патріарший хрест без правої частини нижнього рамена. Щит увінчано королівською короною". На городенківській волосній печатці зображення герба супроводжувалося польським написом: "Zwiershnosc gminy w Horodence".

Малюнок герба Галицького намісництва, очевидно, було вміщено у гербі Городенки з метою відрізнити його символіку від майже аналогічної емблематики гербів Бродів та Бучача, основою яких також була родова відзнака Потоцьких. Щодо характеру зображення цієї відзнаки, яка у різних міських гербах могла мати певні відмінності, то у даному випадку хрест малювався з розширеними кінцями та усіченим підніжжям.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України