Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяДолина

Долина

ДолинаМісто Долина веде свою історію з початку XII століття, однак за княжих часів воно так само було досить незначною оселею. Після переходу Прикарпаття до володінь королівської Польщі Долина стала центром староства спочатку у Львівській, а з 1676 року - у Жидачівській землі Руського воєводства.

1525 року місто одержало від короля Сигізмунда І Старого привілей на користування магдебурзьким правом. Очевидно, саме тоді Долині було надано традиційний для прикарпатської міської геральдики "соляний" герб із зображенням п'ятьох грудок (топок) солі на блакитному тлі, який репрезентував місто як давній осередок солеваріння. Збереглися описи тогочасних долинських печаток, на яких герб міста супроводжувався латинськими написами: "Sigillum magistratus Dolina" та "Sigillum tabulae civicae Dolina".

У XVIII столітті Долина стала власністю графів Потоцьких. Герб XVI століття з малюнком п'ятьох соляних грудок тоді дещо змінив свій вигляд: у його верхній частині з'явився уже знайомий нам родовий герб Потоцьких "Пилява" - срібний семикутний хрест.

Згодом уряд Австрії відновив герб Долини у його первісному вигляді, про що свідчить його затверджений цісарською владою опис: "На блакитному тлі п'ять соляних грудок: угорі три, унизу дві. Щит увінчано королівською короною". На тогочасній магістратській печатці міста цей герб супроводжувався польським написом: "Magistrat kr. woln. miasta Dolina".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України