Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяДелятин

Делятин

ДелятинПрикарпатське містечко Делятин або Ділятин уперше згадується в документах під 1578 роком. Тривалий час воно було типовим західноукраїнським власницьким містечком. Так, з 1642 року ним володів рід Белзицьких, пізніше, у XVIII столітті, Делятин перейшов до графів Потоцьких. Саме тоді гербом містечка став знайомий нам герб роду Потоцьких "Пилява": на блакитному тлі - срібний трираменний хрест без правої частини нижнього рамена.

Після 1772 року Делятин став повітовим містом Станіславівської округи. Незважаючи на те, що орендарями містечка з 1783 року були вже графи Цетнери, Делятин дістав підтвердження своєї давнішої емблеми - герба "Пилява". Відомості про це збереглися, зокрема, в реєстрі гербів міст Галичини, складеному 1897 року Ф.Ковалишиним.

Водночас за доби австрійського панування Делятин, який після 1867 року втратив повітовий статус, мав волосну печатку й з іншою символікою - зображенням десятьох грудок (топок) солі, яке нагадувало про засновану 1785 року в містечку солеварню. Однак це зображення не мало ніякого відношення до делятинського геральдичного герба й було типовим зразком "побутової" волосної сфрагістики Австро-Угорської імперії XIX століття.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України