Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяБогородчани

Богородчани

БогородчаниУперше Богородчани згадуються у документі 1441 року як маєтність шляхтича Яна Бучацького. Власністю Бучацьких містечко залишалося до другої половини XV століття, пізніше перейшло до володінь графів Потоцьких. Відомостей про існування тоді в Богородчан герба або надання їм магдебурзького права до нашого часу не збереглося.

Дещо іншим стало становище містечка після переходу краю до австрійських володінь. Наприкінці XVIII століття Богородчани було визначено як місто Станіславівської округи, а 1867 року утворено окремий Богородчанський повіт, до якого належали також заштатне місто Солотвин та волосне містечко Лисець.

Гербом Богородчан у XIX столітті став, за свідченням Ф.Ковалишина, малюнок срібного міського муру з трьома круглими зубчастими вежами. Це зображення в українській геральдиці традиційно правило за символ укріпленого міста або містечка. Поширеність цього символу в українській міській символіці дозволяє припустити, що герб Богородчан виник ще під час ранньогеральдичного періоду, однак не можна заперечувати й того, що ця відзнака з'явилася вже за доби австрійського панування й була лише даниною місцевій традиції.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України