Місцезнаходження:   ГоловнаПравобережжяВасильків

Васильків

ВасильківЦе місто над річкою Стугною є одним з найдавніших міст Київської землі. Перша згадка про нього належить до 988 року. "Повість врем'яних літ" наводить переказ про те, що у Василькові (Василеві) прийняв хрещення князь Володимир Великий, хоча літописець і зауважує, що ці перекази "неправильно кажуть". На межі Х-ХІ століть Василів був княжою резиденцією Володимира Великого. Очевидно, й свою назву місто дістало на честь цього князя, який мав хресне ім'я Василь.

У 1091 році Василів став власністю Києво-Печерської лаври, а у XII столітті відійшов до володінь пороського князя Василька Юрійовича (саме тоді, судячи з усього, давній Василів став називатися Васильковом).

За часів Речі Посполитої Васильків зазнав значного розвитку. 1586 року у місті було закладено замок і запроваджено магдебурзьке право. На жаль, про тогочасну міську геральдику Василькова відомостей не збереглося.

У другій половині XVII століття правобережні околиці Києва разом із Васильковом опинилися у володіннях Російської держави. 1781 року його було приписано до Київського повіту однойменного намісництва, але про надання місту герба тоді питання не зачіпалося, оскільки Васильків був лише заштатним містечком.

У XIX столітті місто було підвищено до повітового статусу. До Васильківського повіту відійшла значна частина Правобережжя з Білою Церквою, Обуховом та Фастовом, які на той час вважалися містечками. 26 грудня 1852 року для Василькова було затверджено герб, складений згідно з тогочасними геральдичними правилами: "Щит герба розділено на дві рівні частини: у верхній зображений герб Київський, а у нижній, червоній, на зеленій горі золота церква. Герб прикрашено міською короною".

Малюнок церкви у Васильківському гербі, очевидно, нагадував про те, що наприкінці X століття місто належало фундаторові українського християнства - князеві Володимиру Великому, а також, вірогідно, про те, що саме у Василькові у 996 році було закладено одну з перших церков в Україні-Русі - Преображенську. Можливо й те, що прототипом емблеми герба стала реальна міська споруда - собор святих Антонія та Феодосія Печерських, споруджений у XVIII столітті.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України