Місцезнаходження:   ГоловнаПравобережжяТараща

Тараща

ТаращаЦе невелике місто було засноване, очевидно, на початку XVII століття і розбудоване у 1709 році полковником Бліндовським. У 1722 році воно отримало від короля права містечка, а 1740 року стало центром староства й опинилося у володінні шляхтичів Бушовських. Ще пізніше, 1791 року, Станіслав-Август Понятовський надав Таращі магдебурзьке право та герб із малюнком зайця на срібному тлі, який дещо нагадував шляхетський герб "Кунігліс".

Коли Правобережжя внаслідок другого поділу Речі Посполитої було приєднано до Російської імперії, Тараща увійшла до складу П'ятигірського повіту Брацлавського намісництва, а з 1800 року стала повітовим містом Київської губернії. Місто одержало від російського уряду герб 26 грудня 1852 року. Символіка цього нового герба була цілком відмінною від попередньої відзнаки, наданої Понятовським. Опис таращанської емблеми в імператорському указі виглядав так: "Щит герба розділено на дві рівні частини: у верхній зображений герб Київський, а у нижній, срібній, чорний орел, що сидить із розпростертими крилами. Герб прикрашено міською короною".

У 1874 році герольдмейстер Кене переглянув герб Таращі, розмістивши герб Київської губернії у вільному куті щита й зробивши фігуру орла "вилітаючою", тобто зображеною лише до половини. Проект Кене був схвалений Сенатом, але до Повного зібрання законів Російської імперії його занесено не було.

За своїм змістом таращанська відзнака 1852 року є однією з найзагадковіших в усій українській міській геральдиці. Недарма Р.Климкевич зазначав, що "генези й символіки цього герба вияснити ще не пощастило". У традиційній гербовій емблематиці зображення орла виступає як алегорія влади, сили та прозорливості. Можливо, причиною появи такого символу у гербі Таращі стали певні події в історії міста, однак які саме, залишається поки що невідомим.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України