Місцезнаходження:   ГоловнаПравобережжяКанів

Канів

КанівУ літописі місто вперше згадується у 1144 році, коли князь Всеволод Ольгович заснував у ньому собор святого Юрія Звитяжця. Протягом XII-XIII століть Канів був столицею одного з удільних князівств Київської землі й важливим стратегічним укріпленим пунктом на правому березі Дніпра.

У середині XIV століття місто опинилося під владою Великого князівства Литовського, а з 1471 року увійшло до меж Київського воєводства як центр староства, а деякий час - і окремого Канівського повіту. Після переходу Київщини під владу польського короля Канів залишився старостинським містом і у 1600 році дістав від Сигізмунда III магдебурзьке право та герб із зображенням озброєного воїна, що стоїть на горі й має в руці списа, "оскільки місто над прикордонною рікою Дніпром лежить".

У другій половині XVIII століття Канів став маєтністю короля Станіслава-Августа Понятовського, що стало причиною змін у гербі міста. На тогочасних канівських печатках замість воїна зі списом з'явилося зображення родового герба Понятовських "Цьолек" (червоний бик на срібному тлі) та напис: "Pieczec guberni Kaniowskiej".

У 1793 році Канів увійшов до складу Російської імперії і невдовзі був зарахований до Київського намісництва, а пізніше - до Київської губернії. Протягом 1797-1837 років він був заштатним містом Богуславського повіту, але згодом Богуслав було понижено до статусу містечка, і повітовим центром став Канів. Постало питання про надання місту відповідного до його статусу герба. Складаючи 1852 року його проект, геральдисти використали у ньому мотив найдавнішої місцевої емблеми - малюнок озброєного воїна, однак переосмислили її зміст. У новому гербі воїн малювався в озброєнні та обладунках київського ратника княжої доби, що натякало на час заснування міста, а також на його давнє стратегічне значення. В остаточному варіанті канівський герб виглядав так: "Щит герба розділено на дві рівні частини: у верхній зображений герб Київський, а у нижній, чорній, руський ратник XII століття. Герб прикрашено міською короною".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України