Місцезнаходження:   ГоловнаПравобережжяЧигирин

Чигирин

Чигирин1592 року князь Олександр Вишневецький заснував над річкою Тясмин нову фортецю, яка дістала назву Чигирин. Майже водночас із цим король Сигізмунд III надав новозаснованому місту привілей, у якому наголошувалося на доцільності розбудови фортеці "на шляхах та перевозі татарському, через який цей ворог звик у панства наші входити та збитки чинити; якби на ньому фортецю збудувати та місто заселити, було б це добре для всієї Речі Посполитої й для спокою цих країв". Наводився у привілеї й опис герба нового міста - на срібному тлі три навхрест покладені стріли. Герб, очевидно, мусив репрезентувати Чигирин як важливу оборонну твердиню.

За доби Хмельниччини Чигирин став центром одного з правобережних козацьких полків і водночас столицею Гетьманської України. Наприкінці XVIII століття, після переходу Правобережжя під владу Російської імперії, місту було надано повітовий статус і приписано спочатку до Вознесенського намісництва, а з 1798 року - до Київської губернії.

26 грудня 1852 року для Чигирина було затверджено герб, у якому без жодної зміни, лише з додатком у верхній частині щита губернської емблеми, як цього вимагали тогочасні геральдичні правила, повторювалася міська відзнака 1592 року: "Щит герба розділено на дві рівні частини: у верхній зображений герб Київський, а у нижній, срібній, три навхрест покладені стріли, обернені вістрями догори. Герб прикрашено міською короною".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України