Місцезнаходження:   ГоловнаПомор'яОвідіополь

Овідіополь

ОвідіопольФортецю Овідіополь було засновано 1793 року над Дністровським лиманом, на місці колишнього турецького укріплення Гаджидер, на яке протягом XVIII століття здійснювали походи запорозькі козаки (в історії відоме взяття Гаджидера українським козацтвом у 1769 році). Свою нову назву місто дістало у зв'язку з легендою про те, що саме тут відбував своє заслання давньоримський поет Овідій Назон (насправді місцем заслання Овідія було місто Томи на території сучасної Румунії). У 1795 році Овідіополь було зараховано як заштатне місто до Тираспільської округи Вознесенського намісництва, 1796 року - до Новоросійської губернії, а 1806 року - до Одеського повіту Херсонської губернії.

Проект герба Овідіополя було складено лише 1872 року герольдмейстером Кене. В основу символіки відзнаки Кене поклав легенду про Овідія, факт заснування міста над річкою Дністром та відомості про риси місцевого господарства: "На зеленому щиті покладено срібний хвилястий пояс, супроводжуваний угорі золотим сувоєм, а унизу - трьома такими самими колосками. У вільному куті щита герб Херсонської губернії. Щит увінчано червоною кам'яною короною з трьома зубцями й обрамлено двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою".

Як і у випадках із тогочасними гербами інших заштатних міст Херсонщини, проект, виконаний Кене, дістав схвалення Сенату, але до Повного зібрання законів Російської імперії не увійшов.

Copyright © 2011 Герби міст України