Місцезнаходження:   ГоловнаПомор'яОлександрія

Олександрія

ОлександріяІсторична доля Олександрії багато в чому нагадує минуле численних інших міст північної частини старої Херсонщини. 1751 року над річкою Інгулець, на місці запорозького зимівника Усинівка, було засновано містечко Бечея, у якому невдовзі було розквартировано вояків Пандурського піхотного полку, сформованого з сербських переселенців.

У 1784 році Бечею було перейменовано на Олександрію й зараховано як повітове місто до Катеринославського намісництва, а з 1795 року - до Вознесенського. Пізніше, 1796 року, Олександрія опинилася у складі Новоросійської губернії, 1802 року - Миколаївської, а 1803 - Херсонської губернії.

Герб Олександрії було узаконено 7 листопада 1847 року. За своєю емблематикою він багато в чому нагадував зразки "масової герботворчості" кінця XVIII століття. Головним змістом його емблематики були реалії господарства повіту: "У верхній частині щита, на золотому тлі, герб Херсонський. У нижній, просторій, на зеленому тлі три серпи, покладені своїми вістрями до центру щита й руків'ями обернені: два до верхніх кутів, а третій - до середини щита".

Щодо проекту герба міста, складеного пізніше Б.Кене, то від герба 1847 року його відрізняло лише те, що герб Херсонської губернії тепер містився у вільному куті щита.

Спорідненість символіки герба Олександрії з настановами "масової герботворчості" виявляється не лише у її тематиці, а й у простоті та лаконічності її графічного вираження.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України