Місцезнаходження:   ГоловнаПомор'яНовомиргород

Новомиргород

НовомиргородМісто Новомиргород виникло у 1753 році на місці запорозького зимівника Тресяги, на землях Бугогардівської паланки. З 1751 року неподалік від Тресяг містився штаб Пандурського піхотного полку, сформованого з сербських переселенців, яким було дозволено селитися у правобережній частині запорозьких земель від ріки Кагарлика до ріки Тури. Українська територія, на якій тоді постали сербські колонії, підлягала безпосередньо владі Сенату й мала урядову назву "Нова Сербія".

У 1764 році землі Нової Сербії увійшли до складу Єлисаветинської провінції, а ще пізніше їх було приписано до Катеринославського намісництва, з якого 1795 року було виокремлено Вознесенське намісництво. 1784 року до Катеринославського намісництва було приписано як посад і Новомиргород. На початку XIX століття місто одержало повітовий статус у складі Херсонської губернії, а 1820 року його було підпорядковано військовому відомству.

Герб Новомиргорода, затверджений у 1845 році, нагадував про події доби "Нової Сербії", коли Новомиргород був полковим містом Пандурського піхотного полку: "У верхній частині щита, на золотому тлі, державний російський герб, а у нижній, розколеній надвоє, у першій половині на блакитному тлі вензель імператриці Єлизавети Петрівни, з боків якого означений 1751 рік, а у другій на зеленому тлі пандур, що стоїть у повній формі".

Пізніше Новомиргород було понижено до статусу заштатного міста Єлисаветградського повіту, однак, як і в попередніх випадках, на символіці міського герба це ніяк не позначилося. Лише у 1858 році Б.Кене створив новий проект герба міста з малюнком двох перехрещених шабель та вензеля цариці Єлизавети на зеленому тлі, але затвердження цей варіант герба не дістав.

Copyright © 2011 Герби міст України