Місцезнаходження:   ГоловнаПомор'яАнаньїв

Ананьїв

АнаньївВперше місто згадується у 1767 році як слобода, заснована, за народними переказами, запорозьким козаком Ананієм. Після приєднання Помор'я до володінь Російської імперії Ананьєву слободу було підпорядковано казенному відомству й зараховано до складу Вознесенського намісництва. Лише у 1834 році Ананьїв дістав від уряду статус повітового міста Херсонської губернії.

7 листопада 1847 року для Ананьєва було затверджено герб, емблематика якого була повністю навіяна рисами природи та тваринного світу околиць міста: "У верхній частині щита, на золотому тлі, герб Херсонський. У нижній, просторій, на блакитному тлі три лелеки, два поряд і один між ними, нижче, що стоять кожен на своєму гнізді".

1858 року Б.Кене змінив композицію герба, перенісши зображення герба Херсонської губернії до вільного куту щита.

За своєю символікою та композицією цей герб багато в чому був споріднений із міською геральдикою Російської імперії й України зокрема доби "масової герботворчості", де також одне з домінуючих місць посідали зображення тварин, яких "велике число є в околицях сього міста". Крім того, яскравою рисою герба Ананьєва є чітке дотримання авторами його проекту традиційної української блакитно-золотої гами кольорів, на чому, зокрема, наголошував і Р.Климкевич.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України