Місцезнаходження:   ГоловнаПоділляЗінькове

Зінькове

ЗіньковеЦе містечко, що нині є лише невеликим селом на Хмельниччині, вперше згадується у 1404 році як оселя, зарахована до Кам'янецького староства. З 1430 року Зінькове стало маєтністю польського магнатського роду Одровонжів, а 1458 року одержало від короля Казимира III Ягайлончика магдебурзьке право. На жаль, відомості про герб, наданий тоді місту, донині не збереглися, однак правдоподібним є припустити, що ним був родовий герб власників Зінькового - Одровонжів: "На червоному тлі срібна стріла, роздвоєна унизу заокругленими кінцями". 1522 року користування містечка магдебурзьким правом підтвердив король Сигізмунд І Старий.

У 1793 році уряд Російської імперії визначив Зінькове як повітове місто Подільського намісництва. 1796 року для нього було узаконено герб, що, як і деякі інші міські відзнаки України доби "масової герботворчості", репрезентував поширення у повіті певного промислу: "У верхній частині щита герб Подільський. У нижній, на блакитному тлі, покладеш пірамідою срібні плити, на означення того, що в тамтешніх місцях видобувається каменю, для фундаментів потрібного, та вапна велика кількість".

З 1797 року Зінькове було зараховано до Летичівського повіту Подільської губернії зі статусом містечка. Його геральдична відзнака внаслідок цього вийшла з ужитку.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України