Місцезнаходження:   ГоловнаПоділляЯмпіль

Ямпіль

ЯмпільЗа часів Київської держави на місці сучасного містечка Ямполя Білогірського району Хмельниччини існувало городище Тихомль. Перша літописна згадка про нього датується 1152 роком, однак, за даними археологічних досліджень, Тихомль виник ще у X столітті.

Після XIII століття Тихомль зазнав занепаду. Нові документальні згадки про місто з'являються лише на початку XVI століття, коли воно було власністю шляхетського роду Сенютів. У 1535 році місто відійшло до володінь тогочасного віденського єпископа Януша, на честь якого дістало нову назву - Янушпіль, згодом перероблену у народі на Ямпіль. 1616 року король Сигізмунд III надав Янушполю магдебурзьке право, а також, очевидно, герб, однак його описи та зображення до нашого часу не збереглися. Протягом ХVII-ХVIII століть власниками Янушполя були такі відомі магнатські роди, як Збаразькі, Вишневецькі, Радзівілли, Ходкевичі.

1795 року російський уряд визначив Ямпіль як повітове місто Подільського намісництва, а 22 січня 1796 року затвердив для нього герб, складений цілком у дусі доби "масової герботворчості": "У верхній частині щита герб Подільський. У нижній на зеленому тлі срібна гора, на означення того, що се місто оточує зі сходу крейдяна гора".

У 1797 році Ямпіль було позбавлено міського статусу й зараховано до Кременецького повіту Волинської губернії як містечко, внаслідок чого ямпільський герб вийшов з юридичного вжитку.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України