Місцезнаходження:   ГоловнаПоділляСтарокостянтинів

Старокостянтинів

СтарокостянтинівУ середині XVI століття шляхтичі Лабунські продали одну з своїх маєтностей — село Колищенці над річкою Случчю - князеві Василеві-Костянтину Острозькому. Новий власник заснував у Колищенцях фортецю, яку невдовзі було названо на честь князя Костянтиновом. У 1561 році Костянтинів одержав від Сигізмунда II Августа привілей на магдебурзьке право, за яким місту дозволялося вживати такий герб: на червоному тлі - натягнутий лук зі стрілою, під яким - зірка з півмісяцем, оберненим рогами догори. Зображення зброї були типовими для гербів укріплених міст часів польсько-литовського панування; щодо малюнку зірки та півмісяця, то він, очевидно, являв собою шляхетський герб "Леліва", який був частиною родового герба князів Острозьких. Ще пізніше, після побудови Костянтином Острозьким нової фортеці над річкою Вовк, яка також дістала назву на честь свого засновника (Новокостянтинів), місто змінило своє ім'я на Старокостянтинів. У першій чверті XVII століття воно перейшло до володінь магнатів Заславських, з 1682 року його власниками стали князі Любомирські.

22 січня 1796 року уряд Російської імперії, надавши Старокостянтинову статус повітового міста Подільського намісництва, підтвердив його старовинний герб, відомий з XVI століття: "У верхній частині щита герб Подільський. У нижній, на червоному тлі золоті: лук зі стрілою, догори оберненою, під ним - шестикутна зірка, а внизу - молодий місяць рогами догори. Такий герб вживається тамтешнім магістратом".

На початку XIX століття Старокостянтинів було зараховано до Волинської губернії, однак на його символіці це не відбилося ніяк. Лише 1857 року герольдмейстер Кене замінив у гербі Старокостянтинова старий намісницький герб на волинський губернський.

Copyright © 2011 Герби міст України