Місцезнаходження:   ГоловнаПоділляГородок

Городок

ГородокУперше місто Городок згадується у документальних джерелах під 1392 роком, коли цю оселю за княжим велінням було віддано зем'янинові Бедриху. На честь свого нового власника місто одержало назву Городок Бедрихів, однак пізніше, у XV столітті, воно стало власністю шляхтичів Новодворських і було перейменоване на Новодвір. 1550 року Новодвір було вщент зруйновано під час татарського нападу. Відбудована невдовзі фортеця знову одержала свою первісну назву - Городок Бедрихів - і наприкінці XVI століття опинилася у володінні магнатів Замойських. Певного підвищення статусу Городок зазнав у 1791 році, коли його було проголошено адміністративним центром Червоногородського повіту. Про наявність у міста за часів польського панування геральдичних відзнак відомостей до нашого часу не збереглося.

Під польською назвою Грудек місто після переходу до Російської імперії стало центром одного з повітів Поділля. Узаконений у 1796 році міський герб Грудка за своєю емблематикою був характерним для доби "масової" герботворчості кінця XVIII століття: "У верхній частині щита герб Подільський. У нижній, на знак положення сього міста між горами, зображено на червоному тлі з боків дві золоті гори, а між ними - срібний міський мур".

З 1797 року Грудек, як і Базалію, було позбавлено повітового статусу й перетворено на містечко Кам'янець-Подільського повіту, внаслідок чого герб міста вийшов з офіційного вжитку.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України