Місцезнаходження:   ГоловнаЛівобережжяМиргород

Миргород

МиргородМісто Миргород над річкою Хоролом виникло лише у другій половині XVI століття: перша відома нині звістка про нього датується 1575 роком. Протягом кінця XVI - першої половини XVII століття Миргород кілька разів змінював власників: так, з 1620 року містом володів шляхтич Ян Чарнишевський, з 1621 - Бартоломій Обалковський, у 1630-х роках - Станіслав Конєцьпольський.

Очевидно, саме у першій половині XVII століття (на жаль, точна дата нині є невідомою) Миргород дістав від польського короля право вживати печатку з гербом, типовим для української міської геральдики доби Речі Посполитої, - зображенням лицарського хреста й восьмикутної зірки.

За часів Гетьманщини, ще з 1648 року, Миргород став полковим містом. Місцеве полкове правління вживало протягом доби Гетьманщини печатку з емблемою, відмінною від давнішого міського герба. Так, на печатці Миргородського полкового правління 1754 року замість хреста з зіркою можна побачити зображення святого покровителя міста, особливо шанованого українським козацтвом, - святого Архистратига Михаїла зі списом та мечем у руках, який нищить змія.

Водночас міська ратуша Миргорода продовжувала за традицією вживати у своєму діловодстві герб із зображенням хреста з восьмикутною зіркою: свідченням цього є малюнок на миргородській ратушній печатці 1749 року.

Символіку герба Миргорода першої половини XVII століття було використано і в новішій емблемі, затвердженій для міста як повітового центру Київщини у 1782 році. У ній виразно домінували традиційні українські геральдичні кольори - блакитний та золотий: "На блакитному тлі золотий чотирикутний хрест, і під ним - срібна восьмикутна зірка".

Описи Київського намісництва XVIII століття підкреслювали, що "герб такий і раніше в сього міста був, а коли й ким він наданий - невідомо". Однак його ранньогеральдичне походження є безсумнівним, оскільки його символіка є властивою українському гербівництву доби Речі Посполитої, а також Гетьманщини.

Copyright © 2011 Герби міст України