Місцезнаходження:   ГоловнаЛівобережжяКременчук

Кременчук

КременчукЯк зазначається в історичних джерелах, місто Кременчук на лівому березі Дніпра було засновано у 1590 році за наказом польського короля Сигізмунда III як оборонну фортецю недалеко від межі з Кримським ханством. Як і інші подібні тогочасні фортеці протягом першої половини XVII століття Кременчук зазнав помітного розвитку, але про наявність у міста на той час самоврядування і відповідно геральдичних відзнак відомостей до наших днів не збереглося.

За доби Гетьманщини, у 1661 році, наказний гетьман Лівобережної України Сомко проголосив Кременчук центром окремого козацького полку, до якого, зокрема, входили міста Говтва, Городище, Кобеляки. Однак уже двома роками пізніше, після страти Сомка за наказом нового гетьмана Івана Брюховецького, Кременчук було зараховано як сотенне місто до Миргородського полку.

У 1765 році полковий устрій на півдні Гетьманщини було скасовано. Кременчук став центром новоутвореної Новоросійської губернії, однак пізніше, після заснування Катеринослава, втратив цей статус, опинившись у складі Катеринославського намісництва, а з 1796 року - Малоросійської губернії. 24 квітня 1798 року указом царя Павла І було затверджено новий міський герб Кременчука з надзвичайно простою емблематикою: "На блакитному щиті срібний пояс, на знак ріки Дніпра, яка тече крізь се місто".

1802 року Кременчук було визначено як повітове місто Полтавської губернії, але на символіці його герба ця адміністративна зміна не відбилася. За лаконізмом та простотою геральдичної композиції старовинний герб Кременчука посідає одне з перших місць в усьому історичному гербівництві міст України.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України