Місцезнаходження:   ГоловнаЛівобережжяХорол

Хорол

ХоролЗа деякими джерелами, Хорол виник як оборонна фортеця ще за княжої доби. Однак перші цілком певні звістки про це місто датуються лише межею XVI-XVII століть. Доцільним є припустити, що Хорол зазнав після XIII століття занепаду й був відбудований наприкінці XVI століття.

На початку XVII століття Хорол належав магнатові Станіславові Конєцьпольському. Після його смерті князь Єремія Вишневецький почав клопотатися про привласнення Хорола і врешті дістав 1646 року королівський привілей на володіння цими містами. Однак, як відомо, сеймовий суд у 1647 році визнав цей акт незаконним і повернув Хорол законному власникові - синові Станіслава Конєцьпольського Олександрові. Очевидно, приблизно тоді ж Хоролу було надано й герб із традиційним для тогочасного українського міського гербівництва зображенням зброї - навхрест покладених шаблі та стріли вістрями донизу.

Вживався цей герб у міському діловодстві й за доби Гетьманщини, коли Хорол став сотенним містом Миргородського полку. Опис Київщини 1787 року зазначав: "Герб сей колишні тутешні уряди вживали, а ким і коли його було місту надано - невідомо". Дещо ширше йшлося про це в іншому описі, складеному поручиком Василем Новгородцовим у 1786 році: "Герб сього міста, яким колишнє сотенне Хорольське правління печатувало письмові справи свої, - шабля й стріла з тятивою. А ким і коли його місту надано, чи хто його в тому сотенному правлінні запровадив, невідомо".

4 червня 1782 року цей герб як "старий" дістав імператорське підтвердження. Його урядовий опис тепер був таким: "На червоному тлі навхрест покладеш золоті шабля й стріла вістрями догори".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України