Місцезнаходження:   ГоловнаЧернігівщинаЗіньків

Зіньків

ЗіньківМісто над річкою Грунню вперше згадане у документальних джерелах під 1604 роком. Протягом першої половини XVII століття Зіньків швидко зростав (на карті Боплана він означений уже як чимале укріплене містечко), а у 1630-х роках він отримав від польського короля привілей на магдебурзьке право. Разом із магдебургією місто, судячи з усього, одержало й герб, що складався з традиційних елементів тогочасної міської символіки - двох шестикутних зірок, лицарського хреста й півмісяця, оберненого рогами догори. За даними, наведеними О.Шафонським, таке зображення містилося на зіньківських ратушних печатках, вживаних "здавна".

За часів Хмельниччини місто увійшло як сотенний центр до складу Полтавського полку, пізніше перейшло до Гадяцького, а з 1662 року стало центром новоутвореного Зіньківського полку, до якого належало ще вісім сотенних міст. У 1672 році Зіньківський полк було скасовано, і місто знову опинилося у межах Полтавського полку з сотенним статусом. Зіньківські полкові та сотенні відзнаки цього періоду до нашого часу не збереглися, однак найправдоподібнішим видається припущення, що місто й тоді продовжувало вживати у своєму діловодстві герб першої половини XVII століття з малюнком зірок, хреста й півмісяця. Підстави для такого припущення дають документальні згадки про те, що за доби Гетьманщини сотенні установи Зінькова (зокрема суд) діяли у тісному співробітництві з місцевою ратушею.

1782 року давній герб Зінькова було узаконено російським імператорським урядом у такому вигляді: "На блакитному тлі срібний рогатий місяць і поставлений на ньому золотий хрест, а у верхніх кутах щита дві шестикутні срібні зірки".

Цікавою рисою старого зіньківського герба є не лише значно поширені у тогочасному українському гербівництві фігури, а й домінування у цій емблемі традиційних геральдичних кольорів України - блакитного й золотого.

Copyright © 2011 Герби міст України