Місцезнаходження:   ГоловнаЧернігівщинаЛохвиця

Лохвиця

ЛохвицяМинуле Лохвиці багато в чому подібне до історичної долі інших лівобережних українських міст, які у першій половині XVII століття належали до володінь князів Вишневецьких.

Перша згадка про Лохвицю датована ще 1320 роком, однак, судячи з усього, значного розвитку місто зазнало лише наприкінці XVI століття, коли князі Вишневецькі клопоталися перед королем про звільнення своїх "дідичних маєтностей", серед яких була й Лохвиця, від коронних податків.

Очевидно, невдовзі місто разом із звільненням від податків одержало й привілей на магдебурзьке право (про те, що у XVII столітті місто мало його, свідчать зауваження О.Шафонського про цехи, які існували у місті уже у 1644 році), а також герб, до якого увійшов характерний для української геральдики доби Речі Посполитої символ укріпленого міста - зображення муру з брамою й трьома вежами.

За часів Гетьманщини Лохвиця опинилася у складі Лубенського полку як сотенне місто. У її діловодстві тоді, як і раніше, вживався герб із малюнком брами з трьома вежами. Відомий взірець ратушної печатки міста 1725 року, на якому цей малюнок супроводжується написом: "ПЄЧАТЬ РАТУШНАЯ ЛОХВИЦКАЯ".

Лохвицькі міські печатки стали наприкінці XVIII століття прототипом нового герба міста, затвердженого 1782 року й також виконаного у блакитно-золотих барвах: "На золотому тлі міська брама, а на ній три гостроверхі вежі з блакитними флюгерами".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України