Місцезнаходження:   ГоловнаБуковинаЗаставна

Заставна

ЗаставнаМісто Заставна, перші відомості про яке датуються кінцем XVI століття, отримало від австрійського уряду повітовий статус ще на межі XIX-XX століть, але, на жаль, його тогочасні геральдичні відзнаки до наших днів не дійшли. Через те першою відомою нам геральдичною емблемою цього міста слід вважати герб, наданий Заставній згідно з румунським королівським декретом від 1934 року.

Після переходу буковинських земель до румунських володінь територію колишнього Заставнівського повіту було зараховано до складу Чернівецького, а саме місто Заставна - понижено до статусу муніціпії. За проектом Ю.Ончула у 1934 році для міста було затверджено такий герб: "На червоному щиті зображені два рибальські гаки, а унизу, у срібних хвилях, червона риба. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежами".

Герб міста, як одразу можна побачити, є чіткою та яскравою алегорією рибальства. Очевидно,його символіка нагадувала про те, що у минулому північна межа колишнього Заставнівського повіту прилягала до Дністра, де рибальство на той час було значно поширеним, а також про положення міста над невеликою річкою Совицею. Узагалі побутове-природнича символіка герба Заставної 1934 року дозволяє припустити, що під час розробки його проекту було використано емблематику нині втраченої міської відзнаки давнішої доби.

Copyright © 2011 Герби міст України