Місцезнаходження:   ГоловнаБуковинаВижниця

Вижниця

ВижницяМісто Вижниця над річкою Черемошем відоме з XV століття, однак офіційного статусу містечка воно набуло лише 1767 року. Пізніше, в умовах австрійського панування, Вижниця зазнала дальшого розвитку і 1855 року стала центром одного з повітів Буковини. На жаль тогочасні геральдичні відзнаки міста до нашого часу не збереглися.

Після переходу Буковини до румунських володінь Вижниця втратила повітовий статус і залишилася муніціпією у складі Сторожинецького повіту. Затверджений 1932 року за проектом Ю.Ончула герб міста відзначався своєю природничо-побутовою тематикою, властивою давнішим волосним печаткам Буковини, що дозволяє припустити, що у процесі створення герба Ончул користувався давнішими вижницькими відзнаками, невідомими нині: "На срібному тлі на блакитних хвилях чорний плотар на чорному плоті. У зеленій голові щита три срібні ялини в ряд. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежами".

Зображення плотаря у гербі нагадує про поширені в околицях міста промисли, малюнок трьох ялин - про лісисту природу Вижниччини. У вижницькій емблемі увагу привертає також вживання мало поширеного в міській геральдиці західноукраїнських земель зеленого кольору.

Copyright © 2011 Герби міст України