Місцезнаходження:   ГоловнаБуковинаВашківці

Вашківці

ВашківціЦе місто на правому березі річки Черемош, назва якого, як вважається традиційно, походить від імені Вашко (Василь), уперше згадується у молдавських літописах під 1431 роком. Протягом кількох століть Вашківці були досить незначним містечком у Молдавському князівстві, а з 1772 року - у Чернівецькій окрузі Австрійської імперії (перетвореній пізніше на "герцогство Буковину"), і одержали статус повітового міста лише у 1903 році.

Відомостей про наявність у Вашківців герба за часів австрійського панування донині не збереглося. Найстарішу відому нині геральдичну відзнаку для міста, яке з 1920 року стало муніціпією у Сторожинецькому повіті, було затверджено румунським королівським декретом у 1932 році за проектом, розробленим Ю.Ончулом: "На зеленому тлі срібні бичачі роги, супроводжувані унизу срібним хвилястим поясом. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежами".

Символіка цього герба була досить простою. Бичачі роги було запозичено з герба Молдавського князівства (або ж крайового герба герцогства Буковини), хвилястий пояс виступав як алегоричне зображення річки Черемош. Цікавим у цьому гербі є випадок використання зеленого кольору як барви тла, що являв собою досить рідкісне для західноукраїнської міської геральдики явище. Для герба буковинського міста вживання цієї барви було досить доречним: як відомо, у народній традиції Буковина має назву "Зеленої Русі".

Copyright © 2011 Герби міст України