Місцезнаходження:   ГоловнаБуковинаСторожинець

Сторожинець

СторожинецьСторожинець відомий в історії Буковини з середини XV століття. Після переходу краю до австрійських володінь місто опинилося у складі Чернівецької округи, з середини XIX століття - як заштатне місто у складі Вижницького повіту, а на межі ХІХ-ХХ століть стало центром окремого Сторожинецького повіту. Залишався Сторожинець повітовим містом і за доби румунського панування.

Найдавніше зображення сторожинецького герба, що дійшло до нашого часу, збереглося у "Румунській енциклопедії", виданій у Бухаресті у 1859-1860 роках. Герб, також навіяний мотивами буковинської природи (через що він і дістав від Р.Климкевича характеристику "зразково буковинського" герба), мав вигляд зеленої ялини на срібному тлі. За припущеннями дослідників, цей герб було затверджено цісарським урядом у середині XIX століття.

1928 року згідно з румунським королівським декретом було узаконено нову геральдичну відзнаку Сторожинецького повіту: "Щит розділений. На верхньому, червоному, тлі золотий олень, що йде праворуч, а на нижньому, срібному - три зелені ялини на зеленому підніжжі. Герб символізує гірський край, багатий на ліси та дичину".

Шістьома роками пізніше дістав затвердження і новий міський герб Сторожинця, який практично нічим не відрізнявся від герба доби Австро-Угорської імперії: "На срібному щиті зелена ялина на чорному підніжжі. Щит увінчаний срібною міською короною з п'ятьма вежами. Герб символізує положення міста у лісовому регіоні".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України