Місцезнаходження:   ГоловнаБуковинаКрасноїльськ

Красноїльськ

КрасноїльськНевелике село, яке у 1696 році купив шляхтич Ільський, було тоді ж виокремлене з меж більшого поселення Красна Путна й дістало за прізвищем свого власника нову назву - Красна Ільського, яка згодом перетворилася на Красноїльськ. На початку XX століття Красноїльськ вважався сільським містечком Сторожинецького повіту. Інша частина села згодом була перетворена на німецьку колонію й дістала назву Стара Гута (Альтгютте).

Г.Г.Штрель у 1904 році зазначав, що "близько 130 років тому", тобто в останній третині XVIII століття, село почало вживати печатку з зображенням білки. Приблизно у 80-х роках XIX століття на основі цієї печатки, з додатком окремих деталей, для містечка, тоді вже відомого на Буковині своєю скляною гутою, було складено герб: на срібному тлі - обернена в геральдичний лівий бік червона білка з зеленим горіхом у передніх лапах, поруч із якою - зелений кущ трави. На печатці містечка це зображення було обрамлено написом

Як і інші містечкові герби Буковини часів австрійського панування, розроблені за мотивами волосних печаток, герб Красноїльська виразно відбивав у своєму малюнку риси природи регіону.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України