Місцезнаходження:   ГоловнаБуковинаКіцмань

Кіцмань

КіцманьМісто Кіцмань, датою заснування якого вважається 1413 рік, одержало на межі ХІХ-ХХ століть повітовий статус, але згодом, після переходу Буковини до меж Румунії, так само було понижене до рангу муніціпії.

Гербові емблеми Кіцманя періоду австро-угорського панування залишилися для нас невідомими. Тому найдавнішим кіцманським гербом, який зберігся до наших днів, слід так само вважати герб, розроблений Ю.Ончулом і затверджений румунським урядом у 1934 році: "У верхній частині щита на срібному тлі зображені дві зелені ялини, у нижній - на червоному тлі срібна кінська голова. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежами".

Символіка герба Кіцманя також є типовою для старовинної геральдики міст Буковини. Малюнок двох ялин, судячи з усього, символізував відомі Кіцманські кодри, що здавна були осередком боротьби місцевого населення проти османського тягаря; кінська голова - розвиток конярства в окрузі.

Герб Кіцманя міг бути складеним за мотивами невідомої нині відзнаки міста доби Австро-Угорської імперії, про що свідчить поширеність символіки, вжитої в кіцманській емблемі, у буковинській геральдиці XVIII-XIX століть.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України