Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаЯмпіль

Ямпіль

ЯмпільГерб міста Ямполя відомий з XVI століття. За часів Речі Посполитої Ямпіль був незначним містечком, що перебував до кінця XVIII століття у власності різних шляхтичів.

Відсутність у містечка старих традицій самоврядування, зокрема магдебургії, призвела до того, що після приєднання краю до Російської імперії Ямпіль опинився у реєстрі нових повітових міст, у яких належало створити присутствені місця. Герольдії тоді ж було дано завдання опрацювати для Ямполя проект герба. Його було виконано у традиціях "масової герботворчості" й затверджено 22 січня 1796 року, разом з гербами інших міст Брацлавщини. В описі відзнаки докладно пояснювалися її емблеми: "У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній на зеленому тлі зображено срібну річку ,що тече ліворуч, на якій з правого боку показано частину порогів; на березі, у нижній частині щита, видно з боку корми двоє суден з підпорами, що будуються, на знак того, що місто се стоїть нижче від порогів на річці Дністер, яка вже не має тут перешкод до вільної плавби й є зручною для влаштування тут корабельні".

Переглянувши 1860 року ямпільський герб, Б.Кене визнав порушенням геральдичних правил зображення у ньому "ландшафту", тобто річки з порогами та берегом, і запропонував свій проект відзнаки: "Щит розділений сріблом і зеленню, і посередині його корабель із зеленою верхньою частиною й срібною нижньою. У вільному куті герб Подільської губернії. Щит увінчано срібною міською короною з трьома зубцями й обрамлено двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою". Зміст і навіть кольорову гаму свого проекту Кене запозичив з давнішого герба міста.

Copyright © 2011 Герби міст України