Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаСквира

Сквира

СквираЗасноване близько 1390 року місто Сквира, яке за доби Речі Посполитої належало до Київського воєводства й було певний час власністю магнатів Ружинських, отримало на межі XVI-XVII століть від короля Сигізмунда III магдебурзьке право та герб, типовий для української міської геральдики цього періоду: зображення фортечного муру з однією вежею, увінчаною двораменним литовським хрестом.

Символіка цього герба без змін перейшла до проекту нової сквирської міської емблеми, розробленої Герольдією й затвердженої у 1796 році. Це підкреслювалося і в урядовому описі нового герба: "У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній - наданий королем Сигізмундом III герб: на чорному тлі - золотий фортечний мур із брамою посередині, над якою височіє вежа, що має в короні радван".

Слід зауважити, що у сквирському гербі містилося не повне зображення шляхетського герба "Радван" (три-кінцева корогва, увінчана хрестом), а лише його частина - хрест. Однак те, що в урядовому описі герба Сквири підкреслено, що малюнок хреста є саме частиною герба "Радван", дозволяє припустити, що в історії міста цей герб відігравав важливу роль (хоча поки що залишається невідомим, яку саме, оскільки колишні власники міста Ружинські не були носіями герба "Радван").

1859 року Б.Кене, переглянувши сквирський герб, залишив його давню символіку у її первісному вигляді, замінивши лише емблему Брацлавщини у верхній частині щита на герб Київської губернії у вільному куті.

Copyright © 2011 Герби міст України