Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаП'ятигори

П'ятигори

П'ятигориМістечко вперше згадане у документальних джерелах під назвою Триножин у 1596 році. З кінця XVI століття й до часів поділів Речі Посполитої воно було маєтністю князів Сангушків. Деякі дослідники, зокрема Р.Климкевич, вважали, що П'ятигори тоді вживали шляхетський герб своїх власників "Погоня Литовська". Однак доцільнішим буде припустити, що за доби Речі Посполитої П'ятигори, як і інші невеликі власницькі містечка краю, не мали власної геральдичної символіки, і питання про надання їм герба постало лише наприкінці XVIII століття, коли місту було надано повітовий статус.

У проекті герба П'ятигорів, затвердженому 1796 року, дещо відбилася традиція пануючого у тогочасному мистецтві класицизму, про що свідчить звернення його авторів до античної міфологічної символіки. Водночас тематика герба, як і інших міських емблем доби "масової" герботворчості, була цілком побутово-господарською: "У верхній частині щита - герб Брацлавський. У нижній - на блакитному тлі видно зорану ниву, на яку з лівого боку, з золотої хмари, ріг достатку сипле хлібне збіжжя; сим означений багатий урожай хліба у сьому повіті".

1797 року П'ятигори перейшли як повітове місто до складу Київської губернії, однак зберегли свій герб незміненим. Лише на початку XIX століття, коли П'ятигірський повіт було перетворено на Таращанський, містечко залишилося за штатом, і його герб втратив свою юридичну роль. Нині П'ятигори є селом Тетіївського району Київщини.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України