Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаМахнівка

Махнівка

МахнівкаНайдавніша згадка про містечко, яке нині належить до Вінницької області й має назву Залізничне, збереглася з 1430 року. Але, подібно до Бершаді та Липовця, за доби польсько-литовського панування Махнівка залишалася незначним маловідомим містечком, що не мало традицій самоврядності. Через це, коли Брацлавський край відійшов до Російської імперії, уряд, надавши Махнівці повітового статусу, мусив видати особливе розпорядження про створення у ній присутствених місць.

Тоді ж, в останні роки XVIII століття, Герольдія зайнялася створенням проекту герба для новоутвореного повітового міста. Цей проект, затверджений 1796 року, також був типовим для часів "масової" герботворчості, оскільки натякав на розвиток певного промислу у повіті, в даному разі - ткацтва: "У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній, на означення фабрик, заведених там коштом поміщика, на зеленому тлі навхрест покладені срібні речі, що до фабрик належать, - бердо, човник та цівка; з боків їх крам, ув'язаний у дві золоті паки".

З 1797 року Махнівка як повітове місто належала до Київської губернії, але її відзнака з зображенням герба Брацлавського намісництва залишалася без змін. У середині XIX століття, після перетворення Махнівського повіту на Бердичівський (елементи старої махнівської символіки тоді увійшли до нового герба Бердичева), статус Махнівки було понижено до заштатного міста, а ще пізніше - до містечка, і герб 1796 року втратив свою юридичну силу.

Copyright © 2011 Герби міст України