Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаЛиповець

Липовець

ЛиповецьІсторія герба містечка Литовця багато в чому нагадує процес створення герба Бершаді. Це пов'язане з тим, що Липовець, як і Бершадь, не мав своєї старожитньої геральдичної традиції й дістав міську відзнаку за часів "масової" герботворчості кінця XVIII століття, коли цього вимагали адміністративні обставини.

Перші згадки про Липовець датовані 1545 роком. За доби Речі Посполитої це було невелике містечко, яке належало шляхтичам Липовецьким. На карті Боплана Липовець зазначений як "нове місто".

Після переходу краю до Російської імперії Липовець одержав повітовий статус. Особливим указом у містечку було засновано присутствені місця. Тоді ж Герольдія дістала розпорядження розробити для Липовця герб. Як і в багатьох інших випадках, Герольдія відобразила у цьому новому гербі господарський побут округи: "У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній, позаяк у сьому повіті найкраще ведеться скотарство, що дає головні прибутки мешканцям, на знак сеї прикмети на червоному тлі зображений срібний бик, що стоїть".

Після 1797 року Липовецький повіт перейшов до Київської губернії, однак іще тривалий час місто й далі вживало у своєму діловодстві герб редакції 1796 року. Лише наприкінці 50-их років XIX століття Б.Кене замінив у ньому емблему Брацлавщини у верхній частині щита на герб Київської губернії у вільному куті.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України