Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаХмільник

Хмільник

ХмільникПерша відома письмова згадка про Хмільник як про визначне місто Литовського Поділля датується 1362 роком. Згодом, з першої половини XV по другу чверть XVI століття місто було центром повіту Подільського воєводства Королівства Польського та важливим пунктом захисту краю від нападів татар. Саме з цією метою на межі XV-XVI століть у Хмільнику було побудовано оборонний замок. Ця подія лягла в основу зображення на міському гербі, наданому Хмільнику королем Сигізмундом III століттям пізніше. На ньому малювалася срібна фортеця з однією зубчастою мурованою вежею. Разом із тим подібні зображення були для міської геральдики Речі Посполитої постійним явищем.

1796 року герб Хмільника межі XVI-XVII століть, супроводжуваний угорі гербом Брацлавського намісництва, був затверджений імператорським указом. Урядовий опис його був таким: "У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній герб, наданий війську Хмільницькому королем польським Сигізмундом III на пам'ять про те, що близько 1500 року у містечку Хмільнику для захисту від татарських нападів було побудовано замок: на блакитному тлі кам'яна вежа, обгороджена муром, сріблом зображеним".

Пізніше, у 1867 році, Б.Кене, складаючи новий герб Хмільника, який тоді вже було понижено до статусу заштатного міста, зберіг у ньому давню емблему: "На блакитному тлі срібна вежа над таким самим муром. У вільному куті щита герб Подільської губернії. Щит увінчаний червоною міською короною з трьома зубцями й обрамлений двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою".

Copyright © 2011 Герби міст України