Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаГайсин

Гайсин

ГайсинПривілеєм від 22 листопада 1744 року польський король Август III надав заснованому на межі XVI-XVII століть місту Брацлавського повіту Гайсину герб, на зеленому тлі якого містився малюнок білого орлиного крила. Для геральдики України часів Речі Посполитої даний випадок вживання подібного символу був одиничним, через що тогочасне трактування цієї міської емблеми залишилося невідомим для дослідників. Можливо, зображення орлиного крила у гербі Гайсина мало зв'язок із загальнодержавним символом Королівства Польського - "білим орлом".

22 січня 1796 року дістав імператорське затвердження новий гайсинський герб, до якого увійшла незмінена міська відзнака, надана за привілеєм 1744 року. Це відзначалося і в його геральдичному описі: "У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній, на зеленому тлі, срібне розпростерте орлине крило. Такий герб надано сьому місту у 1744 році, 22 листопада, королем польським Августом III".

Згодом, у 1859 році, Б.Кене залишив у гербі Гайсина давніший малюнок: "На зеленому тлі срібне орлине крило, що виходить із правого боку. У вільному куті герб Подільської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома зубцями й обрамлений двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою". 4 серпня 1859 року Сенат ухвалив цей проект.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України