Місцезнаходження:   ГоловнаБрацлавщинаБершадь

Бершадь

БершадьПерша згадка про містечко Бершадь, що дійшла до нас, датується 1459 роком, однак інтенсивна забудова міста, судячи з усього, розпочалася пізніше. На карті Боплана першої половини XVII століття Бершадь означено як "нове місто". Однак містечко ще тривалий час лишалося незначним і навіть наприкінці XVIII століття ще вважалося "новим містом".

Відсутність геральдичних прототипів і "особливих прикмет" у міста змусили Герольдію у 1796 році використати у бершадському гербі (який містечко згідно з тогочасним законодавством обов'язково повинне було мати як центр повіту) зображення реального об'єкту, який тоді вважався чи не єдиною характерною рисою околиць Бершаді. Досить красномовно про це йшлося в геральдичному описі герба: "У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній - на срібному тлі давнє земляне укріплення, яке й донині ще є поблизу сього нового міста, що інших особливих прикметне має".

Після ліквідації Брацлавського намісництва Бершадь було понижено до статусу містечка й на початку XIX століття приписано до Ольгопільського повіту Подільської губернії. Таким чином бершадський герб із цього часу фактично втратив свою юридичну чинність, хоча й був занесений до Повного зібрання законів Російської імперії 1830 року.

Герб Бершаді — яскравий приклад "масової" герботворчості кінця XVIII століття, коли за браком "прикмет" міста авторам проектів часто доводилося конкретизувати символіку гербів аж до зображення реальних об'єктів.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України