Місцезнаходження:   ГоловнаБесарабіяВилкове

Вилкове

ВилковеУ 1746 році біля Кілійського гирла Дунаю переселенцями-сектантами було засновано поселення під назвою Липованське. Згодом, наприкінці XVIII та на початку XIX століття, поселення набуло характеру рибальського містечка й значно зросло завдяки швидкому поширенню у його околицях рибальського промислу. 1840 року містечко одержало статус посаду Ізмаїльського повіту й дістало нову назву - Вилкове ("вилкою" місцеві рибалки звичайно називали Кілійське гирло Дунаю, що недалеко від містечка утворювало дельту). Однак за часів Російської імперії герба для Вилкового створено не було.

1932 року румунський королівський уряд затвердив для Вилкового, яке було тоді муніціпіею Ізмаїльського повіту, герб, що відтворював географічне положення міста у дельті Кілійського гирла Дунаю та його рибальський побут: "На срібному тлі блакитна кроква, під якою три золоті риби, а вгорі з боків дві зелені рогозові стеблини. Щит увінчано срібною міською короною з трьома зубцями".

Цікавим є те, що за своєю геральдичною композицією вилківський герб 1932 року багато в чому нагадує зразки герботворчості Російської імперії другої половини XIX століття, для яких також було характерним постійне вживання почесних, а також різноманітних супроводжуючих фігур. Це дозволяє припустити можливість того, що під час створення герба Вилкового 1932 року його автори використали невідомий нині давніший проект, складений ще наприкінці XIX або на початку XX століття.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України