Місцезнаходження:   ГоловнаБесарабіяКілія

Кілія

КіліяПерші відомості про місто збереглися з XII століття. Пізніше, протягом XVI-XVIII століть, Кілія, як і Аккерман та Ізмаїл, мала характер важливого турецького стратегічного пункту у Подунав'ї, що спричинилося до численних, відображених навіть в українських народних думах походів запорозького козацтва на місто. Після включення Бесарабії до складу Російської імперії Кілія повністю втратила своє військове значення, залишившись суто торговельним осередком, і отримала статус заштатного міста Ізмаїльського повіту. Відомостей про наявність у Кілії герба за часів Російської імперії не збереглося.

1932 року румунська влада затвердила для Кілії як міста, що вважалося "муніціпією", герб із такими символами: "На блакитному щиті срібна фортеця на зеленому острові, з правого боку від якої - золотий ключ, а з лівого - золотий хрест над срібним півмісяцем. У червоній голові щита - чорна бичача голова. Щит увінчано срібною міською короною з трьома зубцями".

Зображення острова та ключа - традиційного геральдичного символу протоки, перешийка або річкового гирла (у даному разі Кілійського гирла Дунаю) яскраво ілюструють географічне положення міста, малюнок хреста, поставленого на півмісяці, натякає на згадані вже численні бої християн з турками біля Кілії, в тому числі й на запорозькі походи. Бичача голова у червоній верхній третині щита виступає як частина стародавнього герба Молдавського князівства, що мав вигляд бичачої голови, супроводжуваної зіркою, півмісяцем та геральдичною трояндою.

Кілійська відзнака має у собі елементи, властиві міській герботворчості Російської імперії кінця XIX - початку XX століття, - почесні (голова щита) й супроводжуючі (ключ, хрест, півмісяць) фігури. Це ще раз дозволяє припустити, що автори проектів гербів міст Бесарабії 1932 року користувалися давнішими ескізами межі XIX-XX століть, які не дістали остаточного затвердження й не збереглися до нашого часу.

Крім того, викликає зацікавлення й те, що домінуючими барвами кілійського герба є українські національні кольори - блакитний та золотий, якнайдоречніше вжиті у емблемі міста, в історії якого залишили помітний слід походи українського козацтва.

Copyright © 2011 Герби міст України