Місцезнаходження:   ГоловнаБесарабіяБолград

Болград

БолградМісто було засновано 1821 року у Ізмаїльському повіті як колонію болгарських переселенців. До 1920 року Болград, незважаючи на досить значне число мешканців, не мав адміністративного статусу міста (офіційні джерела визначали його як містечко або посад), через що питання про надання йому герба Герольдія не зачіпала.

Після того, як Болград у складі Ізмаїльського повіту перейшов до румунських володінь, місто було підвищено у статусі: у середині 1920-х років воно вже вважалося муніціпією. У 1932 році для Болграда було затверджено досить цікавий герб, проект якого опрацював згадуваний уже художник Ончул: "На червоному щиті - срібний вітряк, праворуч від якого - срібна яблуня, а ліворуч - срібна виноградна лоза. Над вітряком золотий зубчастий пояс. Щит увінчано срібною міською короною з трьома вежами".

Зображення вітряка, яблуні та виноградної лози виступали у гербі як традиційні символи поширених в околицях міста господарських промислів - млинарства, садівництва та виноградарства. Щодо малюнку зубчастого поясу, то він, очевидно, натякав на те, що Болград було засновано поблизу Нижнього Троянового валу (зубчасті пояси та стовпи у геральдиці завжди символізували різноманітні фортечні вали та укріплення).

Copyright © 2011 Герби міст України